BAĞDAT CADDESİ BİSİKLET YOLU ARTIK RESMEN VAR

Salgının başladığı dönemde bisiklet kullanımını teşvik etmek amacıyla Avrupa’daki benzerleri gibi pop-up (birden ortaya çıkan) yöntemiyle kullanıma sunulan bu yol beraberinde tartışmaları da getirmiş, çok fazla işgal ve taciz edilmişti. 15 Şubat 2022 tarihinde IBB Bisiklet Twitter hesabından yapılan aşağıdaki açıklama bisiklet kullanıcılarının yüzünü güldürdü.

Bağdat Caddesi, Prof. Dr. Hulusi Behçet Caddesi, Kızıltoprak ve Operatör Cemil Topuzlu Caddesi kesişiminde bulunan toplam uzunluğu 2445m olan bisiklet yolu güzergahı 28.01.2022 tarih ve 2022/1-1 sayılı UKOME Kararı ile kabul edilmiştir.

Fotoğraf: İstanbul BB Bisiklet Şefliği

İstanbul BB ayrıca şehrin 80 noktasına ücretsiz bisiklet tamir istasyonları oluşturdu. Bu istasyonlarda pompa, tornavida, numaralı anahtarlar gibi çeşitli aletler sayesinde bazı bakım ve onarım işleri yapılabilecek. Bu istasyonların bulunduğu noktaları görmek için tıklayınız.

Fotoğraf: İstanbul BB Bisiklet Şefliği
Fotoğraf: İstanbul BB Bisiklet Şefliği

İzmir Büyükşehir Belediyesi de geçtiğimiz yıl bu istasyonlardan EuroVelo güzergahı da dahil olmak üzere çeşitli noktalara 130 adet kurulum gerçekleştirmişti.

İstanbul BB 5 Ocak 2022’de de 24 Metro istasyonuna kurulan 120 bisiklet kapasiteli bisiklet park ünitelerini duyurmuştu.

Fotoğraf: İstanbul BB

İstanbul BB daha önce başlattığı çalışmayla çeşitli okullara aşağıdaki park ünitelerinin montajına başlamıştı.

Fotoğraf: İstanbul BB

Bu park üniteleri bir çok Avrupa ülkesinde de kullanılan, önden ve arkadan kilitleme olanağı sunan iki bisiklet kapasiteli en işlevsel modellerin başında geldiği için doğru tercih olduğunu söyleyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s