EN İYİ TUR BİSİKLETLERİ 2022

 • Bu derlemeyi yapan deneyimli turcu Alee Denham. Kendisi aynı zamanda iyi bir YouTuber ve oldukça fazla takipçisi var. Web sitesi ve yazdığı kitaplarla da oldukça aktif birisi.
 • Bu listedeki bisikletlerin çoğu ülkemizde satılmıyor, ancak verilen bilgiler bisiklet seçiminize yardımcı olacaktır. Telif hakları nedeniyle bisikletlerin fotoğraflarını kullanamadım. İlginizi çeken bisikletlerin web sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Fotoğraf temsilidir.(www.rodadas.net) Denham’ın En iyi tur bisikletleri 2020 listesi için tıklayınız.
 • KRİTERLER:
 • Dayanıklı kadro, stabil geometri (iki lastik arası mesafe, sürüş pozisyonu, ön yükle stabil sürüş dengesi), park ayağı, güçlü jantlar, düşük vites oranları(rampalarda enerjinizi dengeli kullanabilmeniz için önemli), geniş çamurluklar ve lastikler ve tabii ki fiyat/performans dengesi. En iyi tur bisikletleri: Uzun mesafe
 • Masi Giramondo (US$ 1299) https://harobikes.com/collections/adventure
 • 2022 Co-Motion Deschutes (US $2645) Kadro boruları çoğu çelik kadrolu bisikletten daha kalın, bu sayede çok sağlam bir bisiklet ortaya çıkıyor. Shimano 105 vites kolları ce 11 kademeli arka attırıcıya sahip. Tırmanma vites oranı 20 inch. web sitesi için tıklayınız.
 • 2022 Riverside Touring 900 (€1299) Decathlon’un ürünü. dinamodan şarj özelliği dikkat çekiyor. Uzun turlar için tam olarak hazır. Brooks B17 sele, Shimano XT grupsetiyle, Schwalbe tur lastikleriyle daha ne olsun dedirtiyor. Tırmanma vites oranları da rampa için uygun. bir pedal turunda 20 inch (yaklaşık 50 cm) yol alıyor. web sitesi için tıklayınız.
 • 2022 Cube Travel (€899) web sitesi için tıklayınız. Fiyat/performans bakımından en iyisi. Farklı yol koşullarında bir çok tur bisikletinden daha başarılı. Tırmanma vitesi (22 inch) daha iyi olabilirdi. 36 dişli bir çark ile değiştirerek daha iyi tırmanma oranları elde edilebilir. Çamurlukla lastik arasındaki boşluk oldukça geniş. Arka bagaj, park ayağı, dinamoya bağlı ışıklar ve hidrolik frenler standart olarak geliyor.
 • 2022 Koga World Traveller (€2199) web sitesi için tıklayınız. Listedeki bisikletler arasında en sağlam kadroya sahip bisiklet bu. Kadro içinden geçen tel ve kablolar, kaliteli kaynak, gidonun gereğinden fazla dönmesini engelleyen stoper, stabil sürüş için uzun arka çatal, korozyon önleyici boya, süper güçlü jantlar, dinamoya bağlı ışıklar, Tubus marka ön ce arka bagaj, Schwalbe tur lastikleri, 20 inch tırmanma vites oranıyla eksiksiz sayılabilecek bir bisiklet. Bu yazının orijinalini yazan Alee Denham’ın sponsoru Koga. Kendisi bunu da belirtmiş yazısında ama bunun ayarında bisiklet bulamadığını da eklemiş.
  • Trekking bisikletleri (Ön maşada amortisöre sahip olan bisikletler. Amortisörden dolayı öne bagaj takmak genellikle mümkün değildir, ayrıca amortisör de bakım isteyen bir parçadır)
  • 2020 Rose Multisport 1 (€1249) Yaylı süspansiyona sahip bir bisiklet. Havalı süspansiyona göre daha ağır ancak arıza olasılığı daha düşüktür. Düzgün zeminde sürüş için amortisör kilitleme özelliğine sahiptir. Shimano 30 vites grupset, dinamo ışıkları, arka bagaj, çamurluklar, park ayağı, zincir koruması ve süspansiyonlu sele borusu standart sunuluyor. Tırmanma vites oranı 21 inch.
 • Hafif tur /gravel (Daha hafif tasarlanmış, daha hızlı bisikletlerdir, uzun yol bisikletleri kadar dayanıklı değillerdir. 10 kiloya kadar yük taşıyabilirler.)
 • 2022 Kona Libre AL (US $2099) Bu kategorideki çoğu bisiklet yarış bisikleti kadrosuyla üretiliyor, bu da gidon-sele arasındaki mesafenin uzun olması nedeniyle daha rahatsız bir sürüşü beraberinde getiriyor. Bu model, özel kadro tasarımıyla bu eksiyi gidermiş. Yüksek gidon ve dik oturma pozisyonu sayesinde ellerinize fazla yük binmesini önlüyor. Hidrolik frenlerle gelen bisikletin tırmanma oranı biraz yüksek. Geniş ölçülere sahip selesi de karbon bir seleyle değiştirilebilir. Konfordan kaybetmemek için süsüpansiyonlu sele borusu da unutulmamalı.
 • 2022 Focus Atlas 6.7 EQP (€1899) Hızlı ve hafif (12.7 kg) bir bisiklet. Çamurluklar, arka bagaj, dinamo ışıklarıyla oldukça şık bir bisiklet. Test edilmiş en sağlam hafif tur bisikleti. Tırmanma vites oranı 24 inch ancak Shimano GRX arka attırıcı modifikasyonlara ayak uydurabilecek kalitede. Park ayağı standart. Ayrıca yarış gidonuyla gelen bu bisiklet istenirse düz gidonla da alınabiliyor.
 • 2022 Cube SL Road Pro FE (€1199). Düz gidon, çamurluk, park ayağı, dinamo ışıkları ve arka bagaj standart. Benzer kalitede komponentlere sahip bisikletlerden yaklaşık €400 daha ucuz.
 • OFF-ROAD tur bisikletleri (Daha dayanıklı jantlara sahip dağ bisikletleridir. Çamurluk, ekstra suluk kafesi ile birlikte gelirler. Tipik özellikleri tekerle maşanın üst kısmı arasındaki mesafenin fazla olmasıdır.)
 • 2022 Brodie Mega Tour ( US $1300) web sitesi için tıklayınız. Oldukça rekabetçi bir fiyata sahip. 2 kademeli ön dişliye sahip. Tırmanma vitesi oranı 18 inch. Geriye doğru kıvrılan bir gidona, Shimano hidrolik frenlere ve park ayağı montaj yerine sahip.
 • 2022 Genesis Longitude (US $1600) Fiyat/ performans oranı çok iyi. 2 kademeli ön dişli ve 3 inch geniş lastikler dikkat çeken özelliklerinden. Tırmanma vites oranı 18 inch ve 16 inch oranı elde edecek modifikasyona uygun. Bagaj montaj delikleri var. Uzun turlar için gayet sağlam bir kadroya sahip. Zaten bu bisikletle kıtalar arası tur yapanlar var. 14 vites Rohloff ve yarış gidonu opsiyon olarak sunuluyor.
 • 2022 Panorama Taiga EXP (US $2500) Ağırlığı azaltmak için karbon maşa kullanılmış (11.7 kg) MTB amortisör seçeneği var. 20 inch tırmanma vites oranı ve 52 cm gidon genişliğine sahip. Rohloff 14 vites sisteme ve zincir yerine kayış montajına uygun tasarlanmış. 12 vitesli Sram arka attırıcı hızlı vites geçişleri ve dayanıklılığıyla biliniyor. Dikey oturma pozisyonu sağladığı için oldukça konforlu bir bisiklet. 28 telli hafif jantlar ağır biniciler ve yük taşıyanlar için pek uygun olmayabilir.
 • 2022 On-One Rocky Road (US $1750) Çelik ve alüminyum kadrolu bisikletlerin fiyat seviyesinde titanyum kadrolu bir bisiklet. Çelik bisikletin sağlamlığında ve yaklaşık 890 gram daha hafif. Çiziklerin kolayca gidrilebilmesi ve paslanma sorunu olmaması titanyum kadronun diğer avantajları. Karbon maşa, hidrolik disk frenler ve tek kademeli ön dişli diğer özellikler arasında. Sram SX arka attırıcıların pek dayanıklı olmadıkları biliniyor, bu nedenle NX veya GX modeliyle değiştirilebilir. Tırmanma vites oranı 17.5 inch.
 • Denham’ın 2020 seçkisi için tıklayınız.
 • Yazının orijinali için tıklayınız.

EN İYİ TUR BİSİKLETLERİ 2022” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s