AVRUPA BİSİKLETLİLER FEDERASYONU YENİ BAŞKANINI SEÇTİ

Avrupa Bisikletliler Federasyonu yıllık olağan genel kurulu 23 Nisan 2021’de çevrimiçi ortamda gerçekleştirildi. Benim de ENVERÇEVKO’yu temsilen katıldığım genel kurulda görev değişimi ön plandaydı. Federasyon başkanı Christof Najdowski ve yönetim kurulu üyelerinden bazıları 3 yıllık birinci dönem sonunda görevlerinden feragat edince bu sene yıllık olağan genel kurul hayli heyecanlı dakikalara sahne oldu.

Başkanlık için tek aday vardı: Hollanda’lı emekli büyükelçi Henk Swarttouw. 50 yıldır okula ve işe bisikletle gidip gelen Swarttouw, 30 yıldan fazla bir süre Finlandiya ve Danimarka’nın da bulunduğu bir çok ülkede diplomatlık yaptıktan sonra uluslararası işbirlikleri ve sürdürülebilirlik konularında bağımsız danışmanlık yapmaya başlamış ve 2019’da ECF’nin yönetim kuruluna girmiş, 2020 baharında da başkan yardımcılığını üstlenmiş.

ECF’nin yönetim kurulunda da yeni isimler var;

Francesko Baroncini (İtalya)

Sidsel Birk Hjuler (Kopenhag bölgesinde bisiklet yolları planlama ve uygulama çalışmalarının başındaki kişi. Kopenhag’da katıldığımız bir saha inceleme çalışmasında bizzat kendisinden yaptıkları çalışmaları dinleme şansımız olmuştu Feridun hocayla birlikte. Hjuler genel kurulda bütün ülkelerin ortak bir planlama ve uygulama yapabilmelerinin çok önemli olduğunu vurguladı, bu konuda yapılan çalışmalardan bahsetti.

Linki: https://ec.europa.eu/transport/themes/its/road/action_plan/nap_en

Judith Toth (Macaristan)

Sir Graham Watson (İngiliz, Eski parlamenter)

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s