AVRUPA BİRLİĞİNİN DEV İYİLEŞME VE TOPARLANMA BÜTÇESİ

Avrupa Komisyonu, üye ülkelerden ulusal iyileşme ve toparlanma planlarını hazırlayıp 31 Nisan 2021’e kadar teslim etmelerini istemiş. Avrupa Bisikletliler Federasyonu da üyesi olan derneklere yardımcı olmak amacıyla Avrupa Bisiklet Endüstrisi (CIE) ve Avrupa Bisiklet Endüstrisi Konfederasyonu ile ortak bir çalışma yaparak hazırladığı öneri paketini bugün eposta yoluyla gönderdi. Öneri paketi taslak olarak hazırlanmış ve yerele uyarlanabileceği belirtilmiş.

Bu haberde şuna vurgu yapmak istiyorum: Bisiklet STK’larının bir federasyon çatısı altında çalışma yürütmesi onların gücünü son derece arttırmaktadır. Avrupa’nın bisikletli ulaşım konusundaki vizyonu ve yaptıkları bizden çok çok ileridedir, doğru; ama ülkemizde de karar organlarının sivil toplum inisiyatiflerine bakışı giderek daha umut verici bir çizgiye oturmaktadır.

Başlıkta bahsettiğim bütçeyi merak etmişsinizdir muhtemelen. Bütçenin toplamı 673 milyar Euro. Bisikletin bu pastadan ne kadar pay alacağı ise STK’ların çabasıyla da doğru orantılı gibi görünüyor. Bu pasta sadece AB üyesi ülkeler için ayrılmış. Ülkemiz için geçerli değil yani.

İngilizce tavsiye mektubunun detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s