ÜNLÜ F1 PİLOTU YARIŞTA DEĞİL BİSİKLET KULLANIRKEN YARALANDI

11 Şubat Perşembe günü İsviçre’nin Lugano kentinde meydana gelen kazada ünlü İspanyol pilot Alonso’nun çene kemiğinde kırıklar meydana gelmiş, sonrasında başarılı bir ameliyat geçirmiş. Durumunun iyi olduğu ve yarış takvimine bir gecikme olmadan uyabileceği bildirilmiş.

Ben bu olayla ilgili iki noktaya değinmek istiyorum:

  1. Koskoca bir Formula1 pilotu, tonla parası, kim bilir kaç tane arabası olan bu adam neden bisiklet kullanır? Cevabı vermek yerine sizlerden yorum almayı tercih ediyorum. Yazarsanız sevinirim.
  2. İnternette taradığım haberlerde polis raporuna dayanarak verilen bilgilerde Alonso bisikletle caddede seyir halindeyken karşı şeritten gelen ve bir kadın sürücünün kullandığı araç süpermarket otoparkına girmek amacıyla aniden sola yönelince Alonso çok sert fren yapıyor, bisikletten fırlayıp arabaya çarpıyor. Otomobil sürücüsünün bu hatayı yapmasının nedeni ne olabilir? Dikkatsizlik olabilir örneğin. Yoksa ülkemizde bisikletlilere çarpan sürücülerin çoğunun yaptığı şeyi mi yapıyordu: cep telefonuyla mı meşguldü? Olabilir. Bir olasılık daha var. Bu olasılık bilimsel bir araştırmaya dayanıyor. Bu araştırmayla ilgili yazının linkini buraya bırakıyorum.
  3. Çözüm nedir? Tabii ki güvenlik konusunda eksiği olmayan bağımsız bisiklet yolları. Fernando Alonso’nun en kısa zamanda sağlığına kavuşması dileğiyle.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s