HOTEL IBSENS, KOPENHAG

Torvehallerne yiyecek marketine ve Norreport metro istasyonuna 5 dk mesafede, şehrin merkezindeki Nansensgade bölgesinde yer alıyor.

Duvarlarında çok sayıda ressamın eserlerini görebileceğiniz bu otel, dünyada bir ilke imza atmış. Çeşitli ressamların 12×18 cm boyutundaki eserlerinin para yerine kabul edildiği bir sistem olan Artmoney, bu uygulamayı destekleyen çeşitli iş yerlerinin yanı sıra Ibsens otelde de para yerine geçiyor. Her bir eser 200 Danimarka kronu değerinde. (1 kron, 95 kuruş) Sanatçısı kim olursa olsun bu değer değişmiyor.

Otelin bir başka güzel uygulaması da haftada bir kez düzenlediği koşular.

Benim beğendiğim bir köşe ise plak köşesi oldu. Raflarda yerini almış olan plaklardan beğendiğinizi seçip hazırda bekleyen pikapta çalabiliyorsunuz.

Kahvaltısı son derece kaliteli ürünlerden oluşuyor. Özellikle organik ürünleri sunmaya gayret ediyorlar. Özellikle incecik çikolataları, meyve tadında reçelleri, marine edilmiş herring balığı(çiğ yeniyor), ince uzun cam kaplarda pişirilen çırpılmış yumurta, 8-10 çeşit peynir, çok lezzetli tam tahıllı ekmekler, zengin karışımlı kahvaltı gevreği ve daha niceleri kahvaltıda sizi bekliyor.

Kahvaltı yaparken masadaki kart dikkatimi çekti. Salt of Hearts diye özel karışım bir tuz hazırlamışlar, ama bunu masalarda sunmuyorlar. Ücret ödeyip satın almanız gerekiyor. Bu otelde yetişen bir şef’in özel araştırmalar sonucu bulduğu gizli bir karışım imiş.

Banyoda sunulan Nordic Amber markalı şampuan, el sabunu ve duş jeli inanılmaz kaliteli. Aynı zamanda otelden satın almanız mümkün. Fiyatı mı? Sıkı durun söylüyorum: 100 ml şişedeki ürünler 125, 150 ve 175 kron.

Benim dikkatimi çeken bir başka ayrıntı da asansörün kapısında ve merdivenlerde merdiven kullanmanın yararlarının anlatıldığı kısa notlar oldu.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s