YALNIZ BİR BİSİKLETLİ KADININ TÜRKİYE İZLENİMLERİ.

Hoşçakal Türkiye !

Bu, Gaelle Bojko’nun Türkiye’den ayrılırken paylaştığı fotoğrafın altına yazdığı ilk cümle. Türkçe olarak yazmış. Sonra yazdıkları ise hem iyi, hem kötü. Ama eminim kötü izlenimleri daha çok zihinlerde yer edecektir.

Bojko, YouTube kanalında maceracı akademisyen ve stajyer mimar olarak nitelendiriliyor.

Ülkemizden ayrılırken neler mi yazmış? Özetlemeye çalışayım:
Türkiye bacaklarım için kesinlikle acımasızdı, ama manevi açıdan daha da zor oldu. Aynı gün içerisinde bir veya birkaç erkeğin sex isteğiyle karşılaştığım oldu. Kimisi olabildiğince kibar, kimisi ise orasını işaret ederek veya orasını göstererek!!!

Diğer taraftan bir sürü kişi bir ihtiyacım olup olmadığını sordu, yiyecek verdi, çay ikram etti, gideceğim yere götürmeyi teklif etti, soğuk yerlerde yatacak yer bile teklif ettiler.
.
İşin en zor tarafı ise kime güveneceğimi bilememekti. Bu adam gerçekten dürüst müydü, yoksa biraz sonra o iğrenç el işaretini mi yapacaktı? Bana korna çalan kamyon sürücüsüne el sallamalı mıydım? Hatta gülümsemeli miydim? Bu öfke ve memnuniyet duyguları arasında gidip gelirken gerçekten tükenmiş hissediyordum.
.
Söylemem gerekir ki Türkiye şu ana kadar en şaşırtıcı, aklı baştan alıcı, cömert, açık kalpli ülke oldu, fakat zaman zaman keşke yapayalnız olmasaydım dediğim anlar oldu. Yine de harika bir 1,5 ay geride kaldı, ve Gürcistan sınırını geçerken gözyaşlarımı neredeyse tutamayacaktım.

İşte böyle. Alın size ülkemizin reklamı. Bojko’nun YouTube kanalında 10.000’e yakın abone var, İnstagram’da 3324 takipçisi var.

Eylül 2018’in başında İspanya’dan başlamış yolculuğuna.

Credit: Gaelle Bojko

Bojko’nun sponsoru güzel bir video hazırlamış.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s