ÜNLÜ ŞEF NUSRET BİSİKLETE KARŞI MI?

Bunu bilmiyorum, ama ilginç bir benzetmeye konu olmuş.

Janette Sadik Khan, kendisini ‘sokak savaşçısı’ diye tanımlıyor. ‘Kentsel Devrim El Kitabı’ adlı bir kitabı var. 2007-2013 yılları arasında New York Ulaşım Birimi komisyon başkanlığı yapmış. Bu dev şehrin arabalarda arındırılması, bisiklet kullanılması ve daha yaşanabilir bir şehir olması konusunda önemli işler başarmış.

Savaşa hala devam ediyor Khan. Bu kez Twitter’da yayınladığı bir mesaj dikkatimi çekti. otomobil üreticilerini eleştiriyor. Sürücüsüz, elektrikli veya e-hail (UBER gibi online sipariş edilebilen araç sistemi) gibi modellerin şehrin trafik sorununu çözeceği iddiasına karşı çıkıyor. Bu özelliklere sahip araçların şehrin her yerine girip çıkamayacağını söylüyor, bazı kısıtlamalar getirilmesi gerektiğini savunuyor. Ben de haklı buluyorum kendisini.

Peki Bu konunun bizim meşhur şefimiz Nusret ile ilgisi ne?

Anladığım kadarıyla Khan şunu vurgulamak istiyor: Bir vejeteryan için eti ne kadar iyi hazırladığınızın anlamı yoktur. Burada Nusret’e bir övgü olduğunu düşünebiliriz. Vejeteryan için et neyse bu yeni nesil araçlar da benim için aynı şeydir diyor, ve tabi paylaşımında yukarıdaki fotoğrafı kullanıyor. Kullanmak için izin almış mıdır bilemiyorum. Ben de kaynak gösterilmediği için fotoğrafın sahibini yazamıyorum.

Unutmadan: Londra’nın yeni belediye başkanının adı Sadiq Khan. Pakistan’lı bir otobüs şoförünün oğlu. New York’un sokak savaşçısı Janette Sadiq Khan ile bir yakınlığı yokmuş.

#nusretvebisiklet

#Nusret #Janettesadikkhan

#kentseldevrim

ÜNLÜ ŞEF NUSRET BİSİKLETE KARŞI MI?” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s