BİSİKLET KULÜBÜNE BOĞAZİÇİ ÖDÜLÜ


Boğaziçi üniversitesinin her sene geleneksel olarak düzenlediği spor ödülleri töreninde Mosso Egepedal spor Kulübü’ne başarılarından dolayı Sportsmanship Brotherhood” (Sporcu Kardeşliği) ödülü verildi. 17 Aralık tarihinde Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen törende
Boğaziçi ünv. Rektörü Mehmet Özkan ve çok değerli katılımcıların eşliğinde ödülü kulüp antrenörü Alper Doğaner ile başkan Yusuf Hitit bütün sporcular adına kabul ettiler.

Başkan Hitit yaptığı açıklamada şunları söyledi:
”150 yıllık Tarihi ile Her Türk gencinin Okumak istediği Türkiye’nin en başarılı ve kariyerli insanlarını yetiştiren böyle büyük bir üniversite öğrencilerinin kulübümüzü seçmesi bizi onurlandırdı. 
Başta kulübümüzü başarıdan başarıya taşıyan sporcularımıza, yönetim kadromuza, her zaman yanımızda olan İzmir bisiklet camiamıza ve sponsorluğumuzu yapan Ümit bisiklete, desteğini esirgemeyen Sundu Bisiklet’e çok teşekkür ediyoruz. ”

Ödül verilen kategoriler belli spor dallarına göre değil, genel bir bakışla belirlenmiş. Hal böyle olunca Egepedal Kulübünün kazandığı bu ödül daha da büyük bir anlam kazanıyor bence. Çok sayıda branşta binlerce spor kulübünün bulunduğu ülkemizde bir bisiklet kulübünün böylesine anlamlı bir ödül alması gerçekten alkışlanacak bir başarı. Emeği geçenleri ve destek olanları candan kutluyorum.

Egepedal Spor Kulübü adında pedal sözcüğünü barındırıyor, ama başka dallarda da faaliyet gösteriyor. Bunlar: Voleybol, Triatlon, Hemsball, Rugby ve Dağcılık. Bisiklette ise federasyonun düzenlediği bütün yarışlara katılıyorlar ve ödülsüz dönmüyorlar.

Ayrıca dernek yetkilileri sadece bisiklet sporcusu yetiştirmekle yetinmeyip şehir içi bisiklet politikaları, eylem planları ve bisiklet turizmi konularında yapılan çalışmalara da destek oluyor, yakından takip ediyorlar.

Başka kulüp ve derneklerin onları izlemesi dileğiyle.
Photo credit: Yusuf Hitit.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s