#BIKE FOR EUROPE

1750 km yol yaptık, Hollanda, Belçika,Hollanda, Belçika, Hollanda, Almanya, Çekya ve Avusturya’da pedal çevirdik, hiç bilmediğimiz şehirlerde yeni arkadaşlar edindik, doğanın ve güzel havanın tadını çıkardık, bisiklet yollarını inceledik, tecrübe ettik, önemli uzmanlarla ve trafik mühendisleriyle bir araya geldik, durup dururken yeni kaybettiğimiz anacığımın yokluğuna buruldu yüreğim, çeşit çeşit yiyecekler tattık, Prag’da Prag’lı kadınların ev yapımı nefis baklavasını zevkle yedik,bazı günler sürüşümüz gece bitti, Çekya ‘da inanılmaz rampalarda bisikleti ittirdik, kampanyamızın yaygınlaştırılması için basın ve medya buluşmalarına katıldık, ve turu tamamladık. Onlarca insana Muğla’yı, Türkiye’yi anlattık, Bodrum’u anlatmaya gerek yoktu, çünkü herkes biliyor. Bodrum’un bir Avrupa kenti olma yolundaki eksiklerini bir bisikletli gözüyle başkanımıza ve yetkililere anlatmak istiyorum.

Diğer taraftan tur boyunca üstlendiğimiz #BikeForEurope projesinin tanıtımını ve yaygınlaştırılmasını yapmaya çalıştık ve en sonunda Avrupa Spor Haftası etkinliklerinin açılışında onur konuğu olarak sahnede röportaj verdik.

Bu süreçte bize destek olan yüzlerce bisiklet dostuna, bisiklet Derneği, pkatform ve topluluklarına, Menteşe ve Muğla Büyükşehir Belediyelerine, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne, değerli arkadaşlarıma, dostlarıma, çok dinamik ve genç #ISCA ekibine, biz turdayken dernek adına yeni bir proje başvuru sürecini takip edip tamamlayan Ayçin Kantoğlu ve Nedim Özdemir hocama, bu projenin hayalden gerçeğe dönüşmesinde en çok emeği olan ENVERÇEVKO dernek başkanımız Feridun Ekmekçi’ye, 24 gün birlikte pedalladığım takım arkadaşlarıma,en çok da sevgili karıcığıma ve çocuklarıma sonsuz teşekkürler ederim.

Gönlümüz istiyor ki edindiğimiz deneyimleri pratiğe aktaralım. Bunun için yerel yönetimlerle birlikte çalışmalar yapmayı boynumuzun borcu sayıyoruz.

Biz bu projeyi uygularken otomobilsiz kent günü kutlandı ülkemizde ve dünya genelinde. Süslü Kadınlar Bisiklet Turu ülkemizin yanı sıra bazı Avrupa şehirlerinde de gerçekleştirildi. Ülkemizin dört bir yanında bisiklet etkinlikleri düzenleniyor. Bisiklet adına geleceğe biraz daha umutla bakıyorum.

Daha egemen bir bisiklet kültürüne erişmek dileğiyle, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Turun ayrıntıları http://www.nowwebike.nowwemove.com adresinde.

Peojede Güney ve Kuzey takımları olmak üzere iki takım görev aldı. Güney takımı Selanik’ten, kuzey takımı (Ben bu takımda görev aldım) Drenthe, Hollanda’dan yola çıktı ve 23 Eylül’de Viyana’da Avrupa Spor Haftası açılış etkinliklerinde bir araya geldi.

Kapanış yemeğine ISCA başkanı Mogens Kirkeby ve ekibi de katıldı.

42462523_10155697668962681_7162108500112310272_o

Avrupa Parlamentosu Kültür, Spor, Turizm Komisyonu başkanı Macar milletvekili Tibor Navracsic ekibimizi tebrik ediyor.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s