HAVA KADAR HAFİF, HEM DE PATLAMIYOR

Küçücük bir pompayla lastik şişirmek ne kadar zordur değil mi?  Canını çıkarır insanın. Lastiği tamir ederken geçen zaman da tuz biber olur üstüne. Hele bir de bisiklet yüklüyse. Vay anam vay!

Bu dertlerden bizi kurtaracak bir lastik üretmiş Tayvan’lı Otrajet şirketi.  Üçten fazla makromoleküler materyalin bileşimi ile elde edilen bu malzeme uluslararası standartları belirleyen bazı testlerden de geçmeyi başarmış. Örneğin JIS standartları aşınma testinde 5000 km’de 0.02 mm derinlik kaybı ve lastik ağırlığında 11.4 g azalma tespit edilmiş.

Piyasadaki zırhlı lastiklerin ağırlığı 1.140 gram iken Nexo’ların ağırlığının 710 g olduğu belirtiliyor.

ISO 420 2015 fren testlerinde hem ıslak, hem kuru zeminde standartların üstünde performans kaydedilmiş.

T- bolt adı verilen bir aparatla lastiğin janta tam tutunması sağlanarak kontrol dışı burkulma, janttan ayrılma gibi risklerin önüne geçilmiş.

iki gün önce Mobike bisiklet paylaşım sistemleri ile ilgili yazıma yorum yapan ve Çin’de yaşayan bir okurumuz ve Çin’deki tatili sırasında bu bisikletleri kullanan dostumuz Gürcan Yılmaz da bu bisikletlerde Nexo lastiklerin kullanıldığını söylemişti. Bu yazının linki:ÇİNLİ BİR ANNENİN KALBİNDEN DOĞAN DEV

Velocity konferansı sırasında görüştüğüm şirket yetkilileri yeni distribütörlükler vermeye devam ettiklerini söyledi. İletişim bilgilerine web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Sağlıcakla kalın, bisikletle kalın.

P_20170613_113240_p

Photo credits: Adnan Çangır

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s