HER BİSİKLETE UYAN ELEKTRİK MOTORU

 

2235

Almanya’nın Friedrichshafen kentinde düzenlenen Eurobike bisiklet fuarı dünyanın en büyük ikinci bisiklet fuarı olarak biliniyor. İşte bu fuarda tanıtılan ilginç bir ürün:

Virtus sistem adı verilen bu motor kolayca sökülüp takılabildiğinden birden fazla bisiklet kullananlar için çok kullanışlı. Ayrıca uzun sürüşler için de yeterli performansa sahip.

Sunstar adlı Japon şirketinin İsviçre’deki araştırma merkezinde geliştirilen bu ortadan monte edilen motor bilinen bütün bisiklet kadro tiplerine uyumlu ve sadece bir kaç dakikada sökülüp diğer bisiklete monte edilebiliyor.

Tek gereksinim ise ayrı olarak da satın alınabilen çok sensörlü özel bir kontrol ünitesinin bisiklete monte edilmesi. Bu ünite tork, kadans ve krank açısını ölçüyor, ayrıca elde ettiği verileri kablosuz olarak akıllı telefona aktarabiliyor (motor takılı olmasa bile).
Japon teknolojisi
Sunstar şirketi Japonya’da elektrikli bisiklet üretimi ve Avrupa’da ise elektrikli bisiklet motorlarıyla tanınıyor. Çok katı kalite standartlarıyla ve ileri Japon teknolojisiyle üretim yapan şirket tanınmış Münih’li firma Hyve ile de işbirliği yapıyor. Hyve’ın müşterileri arasında Adidas, Siemens, Uvex ve Zimtstern dikkat çekiyor. Şİrket 1932 yılında bisiklet iç lastikleri için yapıştırıcı üreterek sektöre girmiş. Günümüzde ‘Braking’ adlı yan markasıyla bisiklet fren sistemleri de üretiyormuş.

Sunstar şirketine göre Virtus herhangi bir bisikleti başka hiç bir ek maliyet olmaksızın bir elektrikli bisiklete dönüştürebiliyor. Hem de bir kaç dakikada.
Virtus’un teknik özellikleri:
Motor: 250 W, 55 Nm, DC brushless
Max. hız: 25 km/h
Ağırlık: 3,2 kg

Satışına 2015 yılında başlanacağı belirtilen ürünün fiyatıyla ilgili bir bilgiye ulaşamadık.
sunstar_img_3sunstar_virtus_front_

Kaynak: http://www.bike-eu.com Kaynak kişi: JAN WILLEM VAN SCHAIK

Fotoğraflar: http://www.sunstar.com

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s