CATHERAM’DAN KARİZMATİK BİSİKLETLER

Caterham-bisiklet

İngiliz spor otomobil efsanesi Caterham gelecek hafta Eurobike‘ta tanıtımını yapacağı modellerle bisiklet piyasasına giriyor. Bir çok otomobil markası müşterileri arasında bir marka bağlılığı yaratmak ve çevreci imajını güçlendirmek için bu yöntemden hiç bir zaman vazgeçmiyor. Ünlü İngiliz üretici de bu yolu seçen otomobil üreticileri kervanına katıldı.

Caterham’ın Duo Cali adını verdiği teknolojiyle üretilen monokok kadro sportif aerodinamik geometrisiyle hız, konfor, kinetik tasarım ve güvenlik unsurlarının hepsini birden sunma iddiasında. Firma bu kadroya ağırlık ve dayanıklılık konusunda da çok güveniyor. Firma bu konuda uzman Alman şirketi AX Lightness ile işbirliği yapmış.

Duo Cali teknolojisi F1 otomobillerinde kullanılan kalitede karbon kullanıyor. Bisiklet çarpıcı tasarımı ve muhtemelen Factor markasının Vis Vires modelinin konfigürasyonuna benzer bir donanım paketiyle görücüye çıkacak. Bisikletin dikkat çeken diğer özellikleri entegre sele borusu ve gidona entegre Garmin bilgisayarı.

Resimlerde gördüğünüz sınırlı sayıda üretilecek modelle birlikte toplam dört Duo Cali modeli olacak. Bu model Campagnolo Super Record komple set ve Garmin Vector pedallarla satılacak ve sadece 73 adet üretilecek. Fiyatı da 10.000 euro civarında. Diğer modellerde de Campagnolo’nun ürünleri kullanılacak.

Eurobike Caterham’ın yeni bisikletlerinin yanı sıra dünyanın en büyük markalarını ve üreticilerini de bisiklet severlerle buluşturmaya hazırlanıyor.27-30 Ağustos tarihleri arasında Almanya’nın Friedrichshafen kentinde kapılarını açacak olan fuar, dünyanın en büyük ikinci fuarı.
Kaynak: http://www.bikeradar.com

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s